Facebook

Twitter

YouTube

pl. Stefana Rowińskiego 3, 63-400 Ostrów Wielkopolski, telefon (62) 737 89 00

Polish English French German Russian

,,Bezpieczne Walentynki 2018r ”

,,Święto Zakochanych”, to czas randek, romantycznych spotkań we dwoje. Walentynki to także okazja do zwrócenia uwagi na fakt, by pamiętać o własnym zdrowiu. Czasami jedna ryzykowna chwila w życiu może zadecydować o naszej przyszłości. Dlatego podczas spotkania z młodzieżą z III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim, w dniu 8 lutego pracownice Oświaty Zdrowotnej zachęcały młodych ludzi do bezpiecznych zachowań oraz do wykonywania testu w kierunku HIV w punktach PKD, oraz dbałości o własne zdrowie i najbliższych.

Rozdano materiały dotyczące profilaktyki HIV oraz chorób przenoszonych drogą płciową. W dwóch klasach odbyła się emisja filmów edukacyjnych ,,Fryzjerzy świata wobec AIDS” i ,,Historia z życia”.

Z okazji Walentynek utworzono też punkt informacyjno-edukacyjny, w Bibliotece Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim gdzie czytelnicy mogli uzyskać informacje na temat HIV/AIDS, otrzymać materiały edukacyjne  nawiązujące do kampanii społecznej „Mam czas rozmawiać”. Grupą docelową kampanii są rodziny wielopokoleniowe, osoby w różnym wieku i z różnymi doświadczeniami życiowymi, których zakażenie HIV może dotyczyć. Rozmowa z osobami starszymi może przynieść korzyści edukacyjne, wszystkim - zarówno młodszym, jak i starszym.
Przeprowadzona akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród czytelników i pracowników biblioteki.

 

Mapa strony

Logowanie

Strona logowania WSSE w Poznaniu.
 

Mapa zagrożeń

Newsletter