Facebook

Twitter

YouTube

pl. Stefana Rowińskiego 3, 63-400 Ostrów Wielkopolski, telefon (62) 737 89 00

Polish English French German Russian

Akcja informacyjno-edukacyjna pod hasłem „Bezpieczne Walentynki 2019”

14 lutego 2019 roku w ramach akcji „Bezpieczne Walentynki” w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowie Wielkopolskim i 21 lutego 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych CKU Przygodzice.

Zorganizowano stoisko informacyjno-edukacyjne, w którym młodzież mogła uzyskać informacje na temat HIV/AIDS, punktów PKD na terenie Polski, w których można bez skierowania, bezpłatnie i anonimowo zrobić testy w kierunku obecności wirusa HIV. Młodzież otrzymała materiały edukacyjne opracowane przez Krajowe Centrum do Spraw AIDS jak ,, Co musisz wiedzieć o HIV i AIDS” czy ,,Mini -rozmówki rodzinne” i ,,O co kaman?”

Młodzież w Przygodzicach dodatkowo obejrzała filmy profilaktyczne pt. ,,Fryzjerzy Świata wobec AIDS” oraz ,,Historia z życia”. Młodzież dowiedziała się że wiedza na temat epidemii HIV/AIDS jest niezbędna każdemu. Filmy edukacyjne przedstawia najważniejsze informacje na temat HIV i AIDS, zawiera odpowiedzi na wiele pytań m.in. dotyczących tego, jak przenosi się zakażenie, jak temu zapobiegać i kiedy należy rozważyć wykonanie testu w kierunku HIV. 

 

14022019WSCKZiU

21022019Przygodzice

Mapa strony

Logowanie

Strona logowania WSSE w Poznaniu.
 

Mapa zagrożeń

Newsletter