Facebook

Twitter

YouTube

pl. Stefana Rowińskiego 3, 63-400 Ostrów Wielkopolski, telefon (62) 737 89 00

Polish English French German Russian

Akcja Lato 2019

W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2019pracownicy oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia, w powiecie ostrowskim organizowali pogadanki i zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży przebywającej na półkoloniach, obozach i koloniach letnich.

W trakcie spotkań uczestnicy dowiedzieli się jak bezpiecznie zachowywać się podczas wakacji, przypomniano podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku przy akwenach wodnych, w górach i w lesie, przypomniano uczestnikom jak ważna jest ochrona ciała przed promieniowaniem słonecznym i nawadnianie organizmu.

Szczególną uwagę zwrócono na sposoby ochrony przed kleszczami oraz zasady bezpiecznego usuwania kleszcza ze skóry.

Podczas spotkań poruszono również tematykę: profilaktykę uzależnień tytoniowych (biernego palenia jak i E-papierosów), zagrożeń związanych z tzw. ,, dopalaczami” i narkotykami. Przedstawiono również zagadnienia dotyczące ryzykownych zachowań w tematyce zapobiegania zakażeniom HIV/AIDS.

Spotkania z dziećmi i młodzieżą urozmaicone były dla najmłodszych krzyżówkami i kolorowankami a dla starszych filmami edukacyjnymi i prezentacjami multimedialnymi. Przekazywano tematyczne materiały edukacyjno-profilaktyczne kierownikom półkolonii, kolonii i obozów.

Podczas wakacji w powiecie ostrowskim zorganizowano 10 pogadanek na temat bezpiecznych wakacji i 1 szkolenie na temat ,,Mały kleszcz, duży problem?”. W sumie wyedukowano 327 uczestników półkolonii, obozów i kolonii letnich.

 

Obóz Harcerki Huta

Obóz Stanica Harcerska Zielona Polana

Półkolonie Stanica Harcerska

Wojewódzki Festyn

Mapa strony

Logowanie

Strona logowania WSSE w Poznaniu.
 

Mapa zagrożeń

Newsletter